Mateusz Kaprzyk weźmie udział w Goodwood Festival of Speed

Mateusz Kaprzyk Goodwood Festival of Speed 2024 poziomo
  • 22-letni Katowiczanin po raz pierwszy pojawi się na kultowym Goodwood Festival of Speed.
  • Mateusz Kaprzyk usiądzie za sterami wyprodukowanego we współpracy La Squadra i Zagato modelu AGTZ Twin Tail.
  • Dwa przejazdy Kaprzyka zaplanowane są na niedzielę, 14.07.2024 roku.

Choć problemy związane ze zgromadzeniem budżetu i utrzymaniem wsparcia sponsorów uniemożliwiły Mateuszowi Kaprzykowi regularne starty w trwającym od kwietnia sezonie European Le Mans Series, polski zawodnik szuka rozmaitych okazji do zaprezentowania się szerszej publiczności. Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans gościł zarówno w przedwyścigowym studiu Radia GOL, jak i podczas rywalizacji, na antenie Eurosportu. Tym razem Mateusza Kaprzyka  zobaczymy za kierownicą, okazją ku temu jest rozpoczynający się na dniach Goodwood Festival of Speed.

Światowa premiera z polską duszą

Po statycznym debiucie modelu AGTZ Twin Tail nad jeziorem Como, samochód powstały we współpracy La Squadra i Zagato już wkrótce będzie mieć swój dynamiczny debiut. Model ten zostanie zaprezentowany w ruchu po raz pierwszy podczas słynnego Goodwood Festival of Speed w dniach 11-14.07.2024. Co istotne, za sterami samochodu zasiądą także Polacy, a jednym z kierowców, który poprowadzi oznaczony numerem #00 egzemplarz AGTZ Twin Tail jest Mateusz Kaprzyk.

„Goodwood Festival of Speed to wydarzenie, którego miłośnikom motoryzacji przedstawiać nie trzeba. Od lat planowałem obecność na tym evencie, jednak nigdy nie było okazji przekuć planów w czyny. Cieszę się, że nadarzyła się okazja, by zadebiutować od razu nie jako kibic, ale uczestnik – tym bardziej, że usiądę za sterami samochodu, który z pewnością ma włoską duszę. To wielki zaszczyt być częścią tego kultowego wydarzenia i zobaczyć festiwal na żywo” – podkreśla 22-letni Katowiczanin.