Mateusz Kaprzyk na trasie Rajdu Śląska podczas urodzin Katowic

  • by

Kierowca wyścigowy Mateusz Kaprzyk będzie gościem specjalnym Rajdu Śląska i w najbliższą sobotę wykona prototypem LMP3 przejazdy pokazowe trasą odcinka specjalnego w centrum Katowic. Obecność młodego podopiecznego ORLEN Teamu i zespołu Inter Europol Competition będzie jedną z atrakcji urodzin miasta Katowice. 

19-latek ścigający się w tym roku w pełnym cyklu mistrzostw Europy w wyścigach długodystansowych European Le Mans Series, odwiedzi Rajd Śląska bezpośrednio przed wyjazdem na piątą i przedostatnią rundę sezonu, która w następny weekend odbędzie się na słynnym, belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Pochodzący z Katowic i ścigający się na europejskich torach pod oficjalnym patronatem swojego rodzinnego miasta, Mateusz w piątek wieczorem czekać będzie na kibiców razem ze swoim zespołem, Inter Europol Competition, w parku serwisowym Rajdu Śląska na błoniach Stadionu Śląskiego. 

Rajdowi kibice i mieszkańcy Katowic będą mogli nie tylko spotkać się z Mateuszem i przyjrzeć się z bliska jego wyścigowemu autu oraz zespołowej ciężarówce, ale także zobaczyć 455-konny prototyp w akcji.

W sobotę Mateusz wsiądzie bowiem za kierownicę swojego Ligiera i wykona dwa przejazdy pokazowe trasą odcinka specjalnego Katowice tuż obok słynnego Spodka.

Kartingowy mistrz Polski z sezonu 2017 spotka się także z kibicami na Placu Sławika i Antalla, gdzie tego dnia stanie zespołowa ciężarówka. Przejazdy pokazowe zaplanowano odpowiednio na godzinę 14:30 i 15:42.

„To jeden z najbardziej ekscytujących startów w mojej karierze – mówi Mateusz Kaprzyk. – Co prawda nie będę oczywiście rywalizował z kierowcami rajdowymi na trasie Rajdu Śląska, ale możliwość pokazania mojego wyścigowego prototypu i wyjechania nim na ulice moich rodzinnych Katowic w dniu ich urodzin, to dla mnie niesamowite wydarzenie. Nie mogę się także doczekać spotkania z mieszkańcami miasta i wszystkimi fanami motorsportu. Mam nadzieję, że razem z moim zespołem oraz uczestnikami Rajdu Śląska zafundujemy wszystkim niezapomniane widowisko. Dla mnie to wydarzenie będzie także niesamowitym zastrzykiem motywacji na zaledwie tydzień przed startem w kolejnym wyścigu European Le Mans Series”.